Bugun...Binali Yıldırım: Ay yıldızlı bayrağımıza, toprağımıza göz dikenlere göz açtırmayacağız

İSTOÇ Ticaret Merkezi'nde faaliyet gösteren esnafla kahvaltıda bir araya gelen Binali Yıldırım, "Bir olacağız, iri olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte kardeş olacağız. Ay yıldızlı bayrağımıza, toprağımıza göz dikenlere göz açtırmayacağız" dedi.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2019 11:01

Binali Yıldırım: Ay yıldızlı bayrağımıza, toprağımıza göz dikenlere göz açtırmayacağız

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım, "23 Haziran'da tek bir oyumuza halel getiremeyecekler. Hiçbir  şekilde müsaade etmeyeceğiz. Oy namustur namus. Sizin oyunuza sahip çıkmak  boynumuzun borcudur." dedi. Yıldırım, İSTOÇ Ticaret Merkezi'nde faaliyet gösteren esnafla  kahvaltıda bir araya geldi. Bağcılar Mahmutbey Mahallesi'ndeki İSTOÇ Büyük Cami'nin konferans  salonunda konuşan Yıldırım, insanların örf ve adetlerini yaşatarak ülkelerini  geleceğe taşıdıklarını söyledi.

Ülkelerin geçmişleriyle geleceklerini inşa edebildiklerini dile  getiren Yıldırım, İSTOÇ'un ilk yapıldığı dönemde şehrin dışında olduğunu ancak  şimdi kentin ortasında yer aldığını vurguladı. İSTOÇ'un 20 binden fazla iş yeri ve 23 bin çalışanıyla her gün 70-80  bin kişinin gelip gittiği, muazzam bir şekilde üreten ve Türkiye'ye değer katan  bir site olduğunu anlatan Yıldırım, "İSTOÇ'un büyüklüğünü anlamak için yılda  dönen ciroya bakmak lazım. İSTOÇ'un cirosu, yılda 56 ilde dönen cirodan daha  fazla. Demek ki, Türkiye'nin, İstanbul'un üreten kalbi. Türkiye, nasıl  İstanbul'suz olmazsa, İstanbul da İSTOÇ'suz olmaz. Bu kadar önemli bir yerden  bahsediyorum." diye konuştu. Seçim çalışmalarının insanları yorduğu düşüncesine katıldığını  belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Yeri gelmişken şunu söylemem lazım. 31 Mart'ta seçim yaptık. 31 Mart  seçimleri, Türkiye'nin her tarafından bitti, bir tek İstanbul'da kaldı.  İstanbul'un da ilçeleri tamam. Meclis üyeleri tamam. Bir tek Büyükşehir Belediye  Başkanlığı kaldı. Niye bitmedi? Açıkçası, biz, bu seçimlerin 31 Mart'ta  tamamlanmasını çok arzu ettik. Defalarca sandıkta sayım esnasında yapılan hileler  ve yolsuzlukları tespit ettik. Dedik ki, 'Gelin bu oyları yeniden sayılım. Bu  seçim sakatlanmıştır.' Dedik ki, oyların yüzde 10'u sayıldı. Rakip adayla  arasındaki fark yarıdan fazla azaldı. 29 bin idi, 13 bine düştü. Sadece yüzde 10  oy sayımıyla. Ben size soruyorum. Siz esnafsınız. Hesap kitaptan iyi anlarsınız.  Yüzde 10'dan aradaki fark yarının altına düşüyorsa, yüzde 90'ı sayarsak ne olur?  Hesap bu kadar basit."

"Mağdur İstanbulludur, esnaftır, iş adamıdır"

"Milleti bir daha yormayalım. Milletin işi gücü var. Gelin bu şaibeyi  ortadan kaldıralım. Herkes bundan emin ve rahat olsun" dediklerini hatırlatan  Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fakat biz bu müracaatı yapar yapmaz, sadece 5 dakika içinde gece  yarısı CHP, İl Seçim Kurulunda ret kararı aldırdı. Yüksek Seçim Kurulu'na gittik,  o da CHP'nin ret kararını uyguladı. Ne sayıldı, dört ilçe sayıldı. İki ilçe de  kısmen sayıldı. Hepsi bu. 39 ilçe içinde bu kadar sayım yapıldı. Giden oyların 16  binini geri getirdik. Her şey ortada. Karşı tarafa, diyor ki, 'Biz de sayımdan  geriye oy kazandık.' Kardeşim senin kazandığını benim kazandığımı düştükten sonra  aradaki fark bu. Şimdi eşit oy alıyor. Normalde saydığımız zaman iptalden bir  tane oy bana geliyorsa, bir tane de ona gitmesi lazım. Kaybedersek eşit  kaybetmemiz lazım. Kazanırsak eşit kazanmamız lazım. Çünkü, verilen oylar ayağı  yukarı eşit. Arada 13 bin fark var. Fakat öyle olmuyor. Bizim çalınan oylar birer  birer geliyor. Öbür tarafa oy gitmiyor. Çalma daha nasıl olacak onu anlamıyorum.  Yüzde 10'da 16 bin oy geri geliyorsa, demek ki, bizim oylar iç edilmiş. Bunun  başka izahı var mı?

Ortada bir mağdur var. O da İstanbulludur, esnaftır, iş adamıdır.  Bunların hepsinin takipçisiyiz. 23 Haziran'da tek bir oyumuza halel  getiremeyecekler. Hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz. Oy namustur namus. Sizin  oyunuza sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Evet artık bunun artık İstanbul'un da  Türkiye'nin de gündeminden çıkması lazım."

Artık seçimin gündemden kaldırılması gerektiğini belirten Yıldırım,  artık seçim değil, geçim ile ilgilenilmesi ve bunun gündeme getirilmesi  gerektiğini söyledi.

"İstanbul, Türkiye demektir"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, şu  değerlendirmelerde bulundu:

"Beni bilirsiniz. 17 yıldır millete hizmet için çalışıyor, gayret  ediyoruz. İstanbul, Türkiye demektir. Her birisi Türkiye'nin farklı illerinden  ilçelerinden buraya geldi. Ben öyle yaptım. 11 yaşında bu kente geldim. Bu şehre  borcumuzu ödememiz lazım. Bazıları, atıp tutuyor. Biz sadece belediye başkanı  olursak, yapacaklarımızı anlatmıyoruz. Arkaya dönüp baktığınızda dağ gibi  sorunları, dağ gibi eserlere dönüştüren bir kardeşiniz var. Sadece umut tacirliği  yapanlar değil, geçmişinde Türkiye'nin her köşesine mührünü vuran Recep Tayyip  Erdoğan ve Binali Yıldırım var. Sadece İstanbul'a yaptıklarımızı söylesek yeter.  İstanbul'a iki köprü yapıldı. Birini rahmetli Süleyman Demirel, diğer birini de  rahmetli Turgut Özal yaptı. Ama Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım iki tane yaptı.  Tünel yaptık. Marmaray'ı yaptık mı? Yanına yetmedi, bir de Avrasya Tüneli yaptık  mı? Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Siz konuşmayacaksınız, eserleriniz  konuşacak. Türkiye'nin her köşesinde eserlerimiz var. Yetmedi, İstanbul  Havalimanı'nı yaptık. Daha da çok şey yapacağız. Bu millet daha fazlasını hak  ediyor. İnsan o dur ki, bırak bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser.  Binlerce eserimiz var. Milletimizin sayesinde, desteğiyle ne dediysek yaptık,  yine biz yaparız. Şimdi İstanbul için çok güzel projelerimiz var. Size  ihtiyacımız var. Bunları sizinle birlikte yapacağız."

Yolları böldüklerini ama Türkiye'nin bölünmesine asla müsaade  etmeyeceklerini vurgulayan Yıldırım, "Ülkeyi böldürtmeyiz. Bölücülerle,  teröristlerle asla yol yürümeyiz. PKK ile FETÖ ile iş yapmayız. Bu kadar açık. Bu  ülkenin birliğine, beraberliğine, bu milletin kardeşliğine düşmanlık eden, gözünü  kırpmadan sivil insanları katleden, 15 Temmuz gecesi genç fidanları, sivil  kardeşlerimizi şehit eden alçak örgütlerle işimiz olmaz. Bizim işimiz, sizlerle  İSTOÇ ile." ifadelerini kullandı.

"Kim olursa olsun vız gelir tırıs gider"

İSTOÇ'ta 38 farklı iş kolu olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları  kaydetti:

"Her şey çok ama çok daha güzel olacak. Hiç merak etmeyin. Bir  olacağız, iri olacağız, birlikte olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte kardeş  olacağız. Ay yıldızlı bayrağımıza, toprağımıza göz dikenlere göz açtırmayacağız.  Bütün bunları pazar günü, bir televizyon programında, İstanbul için ülkemiz için  Türkiye için düşüncelerimizi 82 milyon vatandaşımızla paylaşacağız."

Yıldırım, bir katılımcının "İsmail Küçükkaya taraf" diye bağırması  üzerine, "Kim olursa olsun vız gelir tırıs gider. Önemli değil. Hiç kimse, hiçbir  bahanenin arkasına sığınmasın. Anlımız ak, başımız dik. Bu milletin içinde ilk  günkü gibi aynı şekilde gururla yürüyoruz. Her zaman milletimizle bir olduk.  Milletimizle beraber yol yürüdük. Zor günlerde de güzel günlerde de beraberdik.  Allah birliğimiz, dirliğimiz daim etsin. İSTOÇ, hazır olun. Çok daha güzel işleri  birlikte yapmaya hazır olun. Onun için 23 Haziran işini ortadan kaldıralım  önümüze bakalım ve geleceği birlikte inşa edelim." dedi.

Yıldırım, kahvaltı sonrası gazetecilerin sorularını da cevapladı. Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan  "MHP'nin suskunluğunu mesnetsiz yere yanlış yoranlar var." paylaşımına ilişkin  soruya, "Doğru demiş, Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. Seçime kadar da  Cumhur İttifakı adayı için bütün teşkilatlarıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bunun  dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim  ittifakımıza zarar veremez." diye cevapladı.

Bahçeli'nin, "Kürdistan ve Lazistan diye bir yer yoktur Türkiye'de."  paylaşımı hakkında da Binali Yıldırım, şunları söyledi:

"Bunlarla ilgili yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet  kurulmadan önce bu bölgelerde Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip  temsilciler vardı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün bu temsilcileri bir araya  getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığını kazanması için  büyük bir mücadele başlattı durum bu."

Yıldırım'dan Bahçelievler'de pazar ziyareti

Binali Yıldırım, Bahçelievler'de pazar ziyaretinde bulundu. Seçim çalışmaları kapsamında Bahçelievler'e gelen Binali Yıldırım Hürriyet Mahallesi'nde kurulan halk pazarını ziyaret etti. Pazarcılarla sohbet eden Yıldırım, alışverişe çıkan vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Yıldırım, pazar ziyareti sırasında alışverişte yaptı. Yıldırım, bir tezgahtan domates satın aldı.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Alanyaspor 4 4 0 0 11 4 12 +7
2 Fenerbahçe 5 3 1 1 11 6 10 +5
3 Denizlispor 5 2 1 2 5 2 8 +3
4 Çaykur Rizespor 4 2 0 2 4 2 8 +2
5 Galatasaray 4 2 1 1 5 5 7 0
6 Gazişehir Gaziantep 4 2 1 1 8 9 7 -1
7 Yeni Malatyaspor 4 2 2 0 10 5 6 +5
8 Trabzonspor 4 1 0 3 6 5 6 +1
9 Konyaspor 5 1 1 3 4 4 6 0
10 Sivasspor 4 1 1 2 6 4 5 +2
11 Göztepe 5 1 2 2 1 4 5 -3
12 Antalyaspor 5 1 2 2 5 9 5 -4
13 MKE Ankaragücü 5 1 2 2 3 7 5 -4
14 Beşiktaş 4 1 2 1 6 7 4 -1
15 Kasımpaşa 5 1 3 1 5 7 4 -2
16 İstanbul Başakşehir 4 1 2 1 4 7 4 -3
17 Kayserispor 5 0 2 3 6 8 3 -2
18 Gençlerbirliği 4 0 3 1 4 9 1 -5
Takım O G M B A Y P AV
1 Ümraniyespor 5 3 1 1 10 6 10 +4
2 Adana Demirspor 5 2 0 3 6 1 9 +5
3 Keçiörengücü 5 2 0 3 3 1 9 +2
4 Bursaspor 5 3 2 0 9 9 9 0
5 Hatayspor 4 2 0 2 7 2 8 +5
6 Fatih Karagümrük 4 2 0 2 6 3 8 +3
7 Altay 5 2 1 2 6 5 8 +1
8 Balıkesirspor 5 2 2 1 6 6 7 0
9 Akhisarspor 4 2 1 1 3 2 7 +1
10 Osmanlıspor FK 5 2 2 1 7 8 7 -1
11 BB Erzurumspor 5 2 2 1 6 6 7 0
12 İstanbulspor 5 1 1 3 9 9 6 0
13 Adanaspor 5 1 2 2 6 7 5 -1
14 Altınordu 5 1 3 1 6 6 4 0
15 Menemenspor 4 1 2 1 3 6 4 -3
16 Boluspor 5 0 3 2 2 6 2 -4
17 Giresunspor 4 0 3 1 4 10 1 -6
18 Eskişehirspor 4 0 3 1 4 10 5 -6
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa FK 4 4 0 0 16 4 12 +12
2 Samsunspor 4 3 0 1 11 2 10 +9
3 Yeni Çorumspor 4 3 1 0 4 2 9 +2
4 Afjet Afyonspor 4 2 1 1 10 4 7 +6
5 Hekimoğlu Trabzon 4 2 1 1 11 9 7 +2
6 Zonguldak Kömürspor 4 2 1 1 3 2 7 +1
7 Sarıyer 4 2 1 1 2 2 7 0
8 Sancaktepe Bld 4 2 2 0 7 4 6 +3
9 1922 Konyaspor 4 2 2 0 4 5 6 -1
10 Tarsus İdman Yurdu 4 2 2 0 5 8 6 -3
11 Başkent Akademi FK 4 1 1 2 4 3 5 +1
12 Kırklarelispor 4 1 1 2 4 7 5 -3
13 Pendikspor 4 1 2 1 4 5 4 -1
14 İnegölspor 4 1 2 1 3 4 4 -1
15 Gümüşhanespor 4 1 2 1 3 5 4 -2
16 Amed Sportif 4 0 3 1 1 6 1 -5
17 Hacettepe Spor 4 0 3 1 2 11 1 -9
18 Şanlıurfaspor 4 0 4 0 0 11 12 -11
Takım O G M B A Y P AV
1 Serik Belediyespor 4 3 0 1 9 4 10 +5
2 Artvin Hopaspor 4 3 0 1 8 4 10 +4
3 Karaköprü Belediyespor 4 3 0 1 5 1 10 +4
4 Çatalcaspor 4 2 0 2 7 4 8 +3
5 Buca FK 4 2 1 1 6 6 7 0
6 24 Erzincanspor 4 1 1 2 5 4 5 +1
7 Erzin Spor Kulübü 4 1 1 2 2 2 5 0
8 Yomraspor 4 1 1 2 2 2 5 0
9 Düzcespor 4 1 1 2 1 1 5 0
10 Yeni Orduspor 4 1 1 2 2 3 5 -1
11 68 Aksaray Belediyespor 4 1 2 1 3 4 4 -1
12 Şile Yıldızspor 4 1 2 1 2 3 4 -1
13 Kızılcabölükspor 4 1 2 1 6 8 4 -2
14 Çankaya FK 4 1 2 1 3 5 4 -2
15 Sultanbeyli Bld. 4 0 1 3 3 4 3 -1
16 Silivrispor 4 0 2 2 2 4 2 -2
17 Tokatspor 4 0 3 1 3 6 1 -3
18 Manisaspor 4 0 2 2 1 5 4 -4
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/09/2019 Çaykur Rizespor vs Gazişehir Gaziantep
 22/09/2019 Gençlerbirliği vs Alanyaspor
 22/09/2019 Yeni Malatyaspor vs Galatasaray
 23/09/2019 Beşiktaş vs İstanbul Başakşehir
 23/09/2019 Sivasspor vs Trabzonspor (H:1)
 27/09/2019 İstanbul Başakşehir vs Çaykur Rizespor
 28/09/2019 Denizlispor vs Kasımpaşa
 28/09/2019 Alanyaspor vs Sivasspor
 28/09/2019 Galatasaray vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 22/09/2019 Giresunspor vs Fatih Karagümrük
 22/09/2019 Eskişehirspor vs Menemenspor
 22/09/2019 Akhisarspor vs Hatayspor
 28/09/2019 Keçiörengücü vs Ümraniyespor
 28/09/2019 Boluspor vs İstanbulspor
 28/09/2019 Adanaspor vs Altay
 28/09/2019 Bursaspor vs BB Erzurumspor
 29/09/2019 Hatayspor vs Eskişehirspor
 29/09/2019 Balıkesirspor vs Giresunspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/09/2019 Bayburt Özel İdare Spor vs Niğde Anadolu FK
 29/09/2019 Elazığspor vs Bandırmaspor
 29/09/2019 Sivas Belediyespor vs Uşak Spor A.Ş.
 29/09/2019 Van Spor vs Kahramanmaraşspor
 29/09/2019 Etimesgut Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 29/09/2019 Kastamonuspor 1966 vs Kardemir Karabükspor
 29/09/2019 Eyüpspor vs Bodrumspor
 29/09/2019 Tuzlaspor vs Kırşehir Belediyespor
 29/09/2019 Sakaryaspor vs Ankara Demirspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 29/09/2019 Karaköprü Belediyespor vs Çatalcaspor
 29/09/2019 Sultanbeyli Bld. vs Artvin Hopaspor
 29/09/2019 Yeni Orduspor vs Kızılcabölükspor
 29/09/2019 Düzcespor vs Tokatspor
 29/09/2019 Erzin Spor vs Şile Yıldızspor
 29/09/2019 Serik Belediyespor vs Yomraspor
 29/09/2019 Silivrispor vs Manisaspor
 29/09/2019 Buca FK vs 68 Aksaray Belediyespor
 30/09/2019 Çankaya FK vs 24 Erzincanspor
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

31 Mart Yerel Seçimlerinde Oyunuzu Kime Vereceksiniz?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI